TAK w sprawie utworzenie sołectwa - drugi krok za nami

​Winny jestem informację o tym, ze mieszkańcy zebrani w sprawie konsultacji dotyczących zniesienia Osiedla i powołania na tym obszarze sołectwa wyrazili poparcie dla tych działań.

W zebraniu udział wzięło kilkadziesiąt osób. Radny Damian Czarnecki przedstawił zebranym cel stojący za wspomnianą inicjatywą. Toczące się w trakcie rozmowy nie dotyczyły tylko tego jakie skutki niesie utworzenie sołectwa ale także okoliczności i opinie dlaczego nie udało się tego zrealizować poprzednim razem. O przyczynach pisane było wielokrotnie więc nie przeciągam tego wątku.

W związku z wynikiem głosowania, na nadchodzącej sesji Rady Gminy Wierzbica w porządku obrad może znaleźć się uchwała o likwidacji Osiedla, która zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Utworzenie sołectwa i nadanie mu statutu może nastąpić na sesji po wspomnianej publikacji (oczywiście z zachowaniem stosownych terminów).

Biorą udział w konwersacji

  • Gość - Stanisław

    21 osób (chyba, że się mylę) głosuje za utworzeniem sołectwa Osiedle. Czy aby o to chodziło? Przecież jeden blok (niekoniecznie największy) liczy więcej mieszkańców.:(

  • W odpowiedzi na: Gość - Stanisław

    Nie pamiętam ile dokładnie osób głosowało, jednak może być to liczba zbliżona do podanej. Mieszkańców mogących się w tej sprawie wypowiedzieć jest ok. 2000 więc rzeczywiście nawet 30 osób na zebraniu byłoby stosunkowo niewielką liczbą.

    Nie ma się też co przesadnie przejmować takim stanem rzeczy. Przyszli Ci, których interesowało to co się tam działo i akurat mieli czas. Być może nie wszyscy też wiedzieli, choć i tak na jakiś specjalny wzrost frekwencji przy 100% skuteczności informacji bym nie liczył. Mieszkańcy muszą raczej widzieć sens swojej obecności na takim zebraniu.

Komentuj jako gość

Attachments

Udostępnij:
0