Sekretarz Gminy Renata Leśniewska i Wójt Gminy Zdzisław Dulias - skargi na działalność

​Na zdjęciu Renata Leśniewska - Sekretarz Gminy Wierzbica, druga osoba po wójcie - objęła to stanowisko wkrótce po ubiegłorocznych wyborach (2014) powołana przez świeżo wybranego wójta - Zdzisława Duliasa. Przedstawiamy jedną ze spraw, która jest naszym zdaniem bardzo istotna.

​15 października tego roku Radny Damian Czarnecki złożył dwie skargi:

 1. Do Wójta Gminy Wierzbica na Sekretarza Gminy, gdzie wskazał, że Sekretarz  nadużył swoich uprawnień, nie przestrzegał przepisów Kodeksu Pracy w stosunku do pracowników GOPS w Wierzbicy.
 2. Skargę w tej samej sprawie lecz na Wójta Gminy Wierzbica jako świadka tej rozmowy skierował natomiast do Rady Gminy Wierzbica. Rada gminy zgodnie z prawem rozpatruje skargi na wójta, a wójt na sekretarza jako swojego pracownika.


Skarga na Sekretarza Gminy

Istotą sprawy jest złe traktowania pracowników GOPS przez Sekretarza Gminy. Poniżej krótki fragment złożonej skargi ilustrujący wspomnianą istotę.Powiązana sprawa czyli skarga na Wójta Gminy Wierzbica

​Rada Gminy Wierzbica otrzymała z kolei skargę na działalność Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa. Skarga ta (fragment poniżej) związana jest ściśle ze skargą na Sekretarza Gminy. Jednak nadzór na działalnością wójta sprawują rada gminy. 


Rozpatrywanie skarg

​Wójt Gminy rozpatrzył skierowaną do niego skargę na Sekretarza Gminy Renatę Leśniewską uznając ją za bezzasadną, ponieważ jak twierdzi w odpowiedzi:

Sekretarz Gminy nie użyła przypisanego jej w skardze sformułowania "bym Panią odstrzeliła" ani też innego, które mogłoby naruszać dobra osobista osób biorących udział w spotkaniu. Przypisanie tych słów Sekretarz Gminy nosi znamiona przestępstwa określonego w art. 212 kodeksu karnego.

z odpowiedzi Wójta Gminy na skargę Damiana Czarneckiego

Poniżej pełna odpowiedź Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa dotycząca Sekretarza Gminy. Wyróżnienie powyższego cytatu w postaci czerwonej ramki jest moje.


Przed Radą Gminy stanęło więc zadanie rozpatrzenia skargi na Wójta Gminy Wierzbica, o czym wspomniałem na wstępie.

Do rozpatrzenia skargi przystąpiła Komisja Rewizyjna, która uznała skargę na działalność Wójta Gminy Wierzbica za zasadną za zasadną.  Czy wpływ na to miało przedstawione Komisji przez radnego Damiana Czarneckiego nagranie dotyczące sprawy - nie wiem. Jak mówi się w kuluarach, nagranie ma potwierdzać wersję radnego Czarneckiego ze skargi czyli zaprzeczać temu, co napisał w odpowiedzi Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias - tekst powyżej w czerwonej ramce.

Poniżej bardzo ciekawy fragment obrad nad skargą - przynajmniej moim zdaniem.


Na finał sprawy i rozstrzygnięcie kto mówi prawdę musimy poczekać.

Sprawa jest o tyle poważna, wójt i sekretarz gminy pełnią bardzo odpowiedzialne funkcje jako władza wykonawcza o czym chyba nie trzeba przypominać. Nie należy jednak łączyć działalności tych dwóch podmiotów jedynie z gminą. Dla przykładu art. 951 kodeksu cywilnego przewiduje, że wójt i sekretarz gminy mogą przyjmować ustne oświadczenia ostatniej woli spadkodawców, prawodawcy założyli więc, że będą to osoby wiarygodne. Dobrze by było, gdyby radny też był wiarygodny. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.

Podobne wpisy

Biorą udział w konwersacji

 • Gość - klient

  Wojt i sekretarz jedna klika, wojr bez doswiadczenia zatrudnil swoja z niby 16letnim doswiadczeniem. Robia co chca i zamykaja gebe gopsowi, ktory brudy wyciaga a to dla nich noewygodne jak ktos pokazuje ich NIEKOMPETENCJE. Wsadzil swoja nowa kierowniczke, ktora zapewne sprzatnie niewygodne osoby a zostawi przy****sow. Tylko patrzec jak nastapi wsadzanie swoich do gopsu siedzacych cicho i potulnych jak baranki. Chodza sluchyy ze nastqpi come back panienek z okienka. Ja tam jedtem za gopsem nigdy nie mialam nieprzyjnej dytuacji czu to z pania zareba czy inna pani. Niewierzr ze sa w staniezastraszac klienta

 • Gość - ja

  Rada odrzuciła skargę jako niezasadną, więc "po ptokach", a nagrywać ludzi bez ich wiedzy nie wolno- mam nadzieję, że nagrywający zostaną ukarani, strach wychodzić z domu bo wszędzie kamerki i nagrania...............

 • Gość - normalny

  W odpowiedzi na: Gość - ja

  jak masz coś na sumieniu, to się boisz...

 • W odpowiedzi na: Gość - ja

  Jest inaczej. Rada nie uznała skargi za bezzasadną, a odsunęła w czasie jej rozpatrywanie.

  Chętnie zapoznam się także z dowodami na podstawie których chce Pan (Pani) ukarać nagrywających. Anonimowe ferowanie wyroków bez uzasadnienia jest delikatnie mówiąc nieeleganckie.

 • Gość - Anon

  W odpowiedzi na: Gość - ja

  Prawo zabrania podsłuchiwania rozmów osób trzecich. Masz prawo nagrywać rozmowy, w których bierzesz udział, lecz nie możesz ich publikować, bez zgody osoby nagranej. Sąd może przyjąć takie nagranie jako dowód w sprawie.

 • Gość - karol

  czytam i nie wierzę, co za brednie. Z. Dulisie, Ziółczyński musiałby być idiotą /a takowym chyba nie jest/ przypisując tej sekretarz słowa, których według ciebie nie wypowiedziała /mam na myśli te o odstrzeleniu/, gdyby nie miał na to pewnych dowodów. Uznałeś skargę za bezzasadną, a przypisanie sformułowania Sekretarz Gminy "bym Panią odstrzeliła, ani też innego, które mogłoby narażać dobra osobiste osób biorących udział w spotkani, nosi znamiona przestępstwa określonego w art. 212 kodeksu karnego. Wobec powyższego czekamy na zawiadomienie R. Leśniewskiej na Ziółczyńskiego o przestępstwo z art. 212 kodeksu karnego i umieszczenie jego treści w internecie. Brak zawiadomienia należy traktować, że to co napisał Ziółczyński na temat wypowiedzianych słów przez sekretarz jest prawdą. Inaczej tego nie da się interpretować.
  Kolejny ciekawy fragment, cyt. "Ja sobie wyobrażam, jak Pani przyjmuje interesantów, jak ludzie przychodzą przerażone i zastraszone, płaczą, bo się Was boją...Po dzisiejszym dniu, Pani zachowaniu, uważam, że ludzie mówią prawdę." - A ja w dzisiejszym dniu, po przeczytaniu tekstu nie dziwię się, że pracownice GOPSU przychodziły do urzędu we dwie. A za prawdę to uważam, to co napisał Ziółczyński o zachowaniu Leśniewskiej. WIĘC PONAWIAM APEL; Pani Sekretarz podaj do sądu Zióczyńskiego z art. 212 kodeksu karnego. A jak tam skłamiesz to najwyżej zamienicie się z Ziółczyńskim miejscami na ławach sądowych. Brak zawiadomienia z art. 212 kodeksu karnego, przytoczonego przez Z. Duliasa, powinien skutkować ponownym rozpatrzeniem skargi przez wójta i uznaniu jej za zasadną, a co za tym idzie wymierzenia kary.
  Kogo wy ludzie żeście wybrali, jeszcze trzy lata ten człowiek będzie błądził we mgle. A ta obecna kierownik GOPSu, to nie ta sama, co straciła robotę w mopsie w Radomiu?, gdzie była dyrektorem. Czy u nas nie ma osób mogących piastować to stanowisko?, tylko pomagać obcym, którzy stracili robotę.

 • Gość - wieść gminna niesie

  wieść gminna niesie, że zamiary wójta po ujawnieniu przez pracownice gopsu postepowania wójta i sekretarz, idą w stronę zwolnienia obecnych pracownic, wyręczyć w tym ma go nowa kierowniczka. podobno jest więcej dowodów na karygodne zachowanie władz. pracownice gopsu założyły związek zawodowy aby się bronić bo nikt im nie wierzy, bo wcześniej pewne osoby postarały się aby w opinii publicznej przedstawić gops i jego pracowników z jak najgorszej strony. Jak władze dowiedziały się o związku zawodowym razem ze swoimi doradcami wymyślili, że trzeba pozwalniać ludzi a gops przenieść do gminy. jeśli te informacje sa prawdziwe, to nietrudno się domyślić, że działanie władz zmierza do ochrony własnych interesów, bo postawienie zarzutów przez prokuratora to tylko kwestia czasu, więc trzeba się spieszyć aby pozbyć się niewygodnych osób.

 • Gość - jola

  Wychodzi na to, że Pani Ilona miała rację, ta cała nagonka na GOPS i krążące opowieści o złej i krzywdzącej ludzi pani kierownik to był plan długofalowy w myśl zasady dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego haki żeby się go pozbyć, sami podkręcali atmosferę, otwieram oczy ze zdumienia czytając ten artykuł i słuchając nagrania. wychodzi na to że mamy jakieś taśmy prawdy i sam rutkowski by się nie powstydził ujawnienia tego typu sytuacji, bo zgodzę się z karolem, że bez mocnych dowodów Pan Tomek nie podjąłby tematu. kara należy się nie tym co to ujawnili a tym, którzy postępują w przedstawiony przez Pana Damiana sposób. A tak żartując, czy ktoś wie gdzie jest areszt dla pozbawionych wolności telefonów i czy są na to jakieś kajdanki czy może mini cele? Dobrej nocy Państwu życzę i czekam na rozwój wydarzeń w sprawie Panie Tomku.

 • Gość - jola

  i dodam jeszcze, że pozdrawiam Pana Emiliana, który właśnie tak ciężko pracuje i robi aktualizacje na bipie, premia za poświęcenie i zaangażowanie z pewnością wpłynie ;) .............http://bip.wierzbica.pl/rejestr.php

 • Gość - jurek

  ręce opadają, w kampani wyborczej "ę" i ą", wydawało się że ludzie na poziomie, a tu taki wstyd to sie do telewizji nadaje, chyba im sie wydaje że są w sejmie i wszystko przegłosują, tak aby wójt (prezes) był zadowolony, a przewodniczacy to jak marszałek odbiera radnemu głos - kto ogląda sejm ostatnio to wie o co chodzi, a jego zastępca - proponuję tę wypowiedź upamietnić minutą ciszy na uspokojenie emocji, w dzwonieniu dzwoneczkiem ma lepsza wprawę

 • Gość - paniusia

  Po przeczytaniu i wysłuchaniu nagrania wstydzę się za tego Waszego, nie mojego wójta oraz przewodniczącego Kwiatkowskiego, którzy nie widzą związku pomiędzy obiema skargami. PANIE DULIAS, przecież obie skargi Czarneckiego dotyczą tej samej kwestii. Skoro złożyłeś wniosek o odstąpienie od rozpatrywania skargi na siebie do czasu wypowiedzenia się przez prokuraturę, to dlaczego tego samego nie zrobiłeś ze skargą na sekretarz gminy, tylko uznałeś skargę na Leśniewską za niezasadną? Mam nadzieję, że powiadomisz Radę Gminy po wypowiedzeniu się przez prokuraturę w celu definitywnego zakończenia skargi. A jak nagranie o którym mówi Czarnecki będzie autentyczne i faktycznie takie słowa zostały wypowiedziane przez Leśniewską, to czy wznowisz skargę na sekretarz? Mam nadzieję, że radni z przewodniczącym tego dopilnują. Wtórną rzeczą jest, czy nagranie było zgodnie z prawem czy nie. Dla mieszkańców ważne jest co zostało NAGRANE, a nie w jaki sposób. Normalnie szok. Jestem teraz pewna, że na GOPS była nagonka. Dobrze ujął to Czarnecki mówiąc, że na kierownik GOPS skargi były zasadne pomimo braku dowodów, a tylko słowo przeciw słowu. A gdy tu jest nagranie to lawirują jak żmije.

 • Gość - Amelia

  Dlaczego w Wierzbicy w perfidny sposób łamane są podstawowe zasady demokracji. Kiedy to się wreszcie skończy? Czy ktoś wie ile spraw prokuratorskich i sądowych mają władze gminy? Mamy rok rządzenia i całe mnóstwo ludzi którzy nie zostawiają suchej nitki na obecnej władzy. Jestem zszokowana co się wyrabia z prostym człowiekiem i jak się go traktuje. Dość tego państwo władzo, nie tak obiecywaliscie przed wyborami.

 • Gość - zew

  No to sprawa zaczyna mieć wymiar ogólnopolski. Wojt pewnie niewzruszony na przyjazd kilku tysięcy pracowników z Polski.

  http://federacja-socjalnych.pl/aktualnosci/317-rozpoczal-sie-strajk-w-wierzbicy

 • Gość - xyz

  Ale wstyd na całą Polskę ,mam nadzieję że taczki dla władz są przygotowane. . Tylko patrzeć jak media się pojawią. I to wszystko dla nowych stołków zielonych ludzików. Tylko za jaką cenę. Ludzie połączmy wreszcie siły i pokażmy kto ma władzę wójt czy wyborcy.

 • Gość - ELVIS

  W złym miejscu napisałem ten komentarz i musiałem go przenieść tutaj. Nie mam obeznania w intrenecie, ale posiedzę, to coś sklecę.
  Czy Pan Wójt nie spodziewał się działań w GOPS-ie? Przecież doradcy, których zatrudnił i wszechwiedząca Pani Leśniewska winni znać procedury działań z osobami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę. Wójt nie wygląda na osobę, która zna się na czymkolwiek i tym wyjaśniałem zatrudnianie kolejnych (według Niego) mądrych ludzi. I wyszło szydło z worka. Jacy doradcy, takie działanie. Słyszałem o tym wyjeździe dwóch ekip do Związków Zawodowych w sprawie Ilony, ale byłem pewny, że to plotki. Teraz poproszę "gminnych turystów" o zwrot kasy za przejażdżkę. Takie wycieczki to za swoje zarobione pieniążki, a nie za moje podatki. Popieram pracownice GOPS-u (oczywiście bez dwóch pań, które ostatnio dołączyły do ekipki). Trzymam za Was kciuki.

 • Gość - Justyna

  Po raz kolejny oglądając sesję rady gminy dochodzę do wniosku, że obecna władza to totalna porażka wyborców,. Jak można było wybrać takiego pożal się Boże wójta. Ten człowiek i jego sekretarz to po prostu przynoszą wstyd naszej gminie. Niby pani na stanowisku aa nie potrafi odnieść się do pracownicy socjalnej. Mam nadzieję, że zanim sprawa zostanie wyjaśniona przez prokuraturę, to sam p. Dulias zrobi przysługę naszej gminie i sam poda się do dymisji , bo myślę że taczki dla niego z pewnością są przyszykowane. A ten pan przewodniczący gminy to też powinien ustąpić ze stanowiska przewodniczącego, bo jak można powiedzieć do radnego, że za dużo się wypowiada? to już całkiem nie stosowne, po to zostaliście wybrani na radnych, żeby się wypowiadać, a nie w celu odsiedzenia swojego i dostania diety?chyba jest tu coś nie halo. a i jeszcze panie wójcie jak można wyrzuconą dyrektor MOPS w Radomiu zrobić panią kierownik GOPS???

 • Gość - koleżanka

  No proszę gdzie są teraz ci wszyscy którzy pisali skargi, hejtowali m.in. na tej stronie GOPS, wszyscy wyrażamy solidarność z pracownicami gopsu i chcemy żeby ten problem wreszczie został rozwiazany raz na zawsze. Jedyna osobą, która sieje ferment i manifestuje swoją osobistą satysfakcję z sytuacji w gopsie jest była pracownica, która swoimi komentarzami na stronie federacji związkowej potwierdza gdzie było źródło nagonki na Ilonę Czarnecką i jej pracownice. Nic dodać nic ująć w tym temacie, tylko proszę Boga do swoich komentarzy nie przywoływać, nie przystoi, naprawdę.

 • Gość - IGOR GOŚĆ

  Uchwała Nr XIV/87/2015 Rady Gminy Wierzbica z
  dnia 26 listopada 2015 roku w sprawie rozpatrzenia skargi na wójta Gminy Wierzbica.
  Co innego na posiedzeniu Rady, glosowanie odbywało się o przesunięcie rozpatrzenia skargi, a uchwała podjęta, że skarga na wójta bezzasadna. Brawo radni, brawo my. Wzięliście 500 zł za komisje rewizyjna z moich podatków, uznaliście skargę za zasadną, a na radzie głosowaliście przeciwko sobie. Jeszcze takiej rady, to nie pamiętam. Kupa bezrobotnych która zrobiła skok na kasę gminy. Pozdrawiam, wyjątkowo dzisiaj, Panią Grzyb, która jako jedyna powiedziała coś mądrego na listopadowym posiedzeniu. Radni zacznijcie myśleć, bo jak za was będzie myślał wójt, to Czarnecka pogoni was bez skarpetek, bo skarpetki każe kupić z kasy, którą bezprawnie zgarnęliście za swoje pożal się Boże siedzenie na spotkaniach rady gminy. Dobrze, że ten Czarnecki coś jeszcze mówi, bo taka rada mogłaby się skończyć po 15 minutach. Rajcowałoby to wielu - przewodniczącego najbardziej. Nie daj się uciszać radny Czarnecki. .

 • Gość - Normalnie myślący

  W ostatnim dniu starego roku dedykuję szczególnie tym radnym którzy głosują tak jak im narzuca przewodniczący Kwiatkowski i wójt powiedzenie filozofa,, Mądremu człowiekowi wystarczy dwa słowa a głupiemu to referat będzie mało "Myślę że sprawiedliwości stanie się zadość i wójta i sekretarz zostaną wyprowadzeni w kajdankach na rękach z urzędu. Pamiętajcie my za wasze głosowania też was rozliczymy.
  Wszystkiego najlepszego i przede wszystkim rozumu w nowym roku.

 • Gość - mieszkaniec

  W odpowiedzi na: Gość - Normalnie myślący

  Na oficjalnej stronie Urzędu Gminy zamieszczono nagranie z ostatniej sesji Rady Gminy.Pan Kwiatkowski zaczyna przebijać swoim postępowaniem marszałka Kuchcińskiego. Wójt jak sobie nie radzi z Czarneckim to mówi, panie przewodniczący ale to nie na temat.....i przewodniczący przystępuje do akcji.

 • W odpowiedzi na: Gość - mieszkaniec

  Bardzo dobrze, że nagrania sesji w końcu są i wykonywane i upubliczniane.

  Postępowanie przewodniczącego Kwiatkowskiego zasługuje na osobny wątek, ten wkrótce :)

 • Gość - GOŚĆ

  W odpowiedzi na: Gość - mieszkaniec

  Super, że sesje poprzez nagrania są upubliczniane. Sporo uwag do osób uczestniczących w sesji grudniowej.
  1. Panie przewodniczący, proszę jasno i wyraźnie mówić, bo pana bełkot nie jest zrozumiały.
  2. Super pani Grzyb, wreszcie wiadomo, jakie pieniądze dodatkowo pobierają nasi radni i osoby zatrudnione w UG.
  3. Moja pani (to do kierownika GOPS-u) z tym zatrudnieniem głównego księgowego trzeba poczekać. Czyż ma pani jeszcze jedną osobę poszukującą zatrudnienia. U nas w Wierzbicy ich sporo, ale.... Z tymi podpisami na fakturach to nie jest tak, jak pani recytowała do radnych. Oni niewiele rozumieją więc nie pytali. Proszę poczytać 3 ustawy (myślę, że sobie pani poradzi, a jeżeli nie, to w następnym komentarzu wskażę jakie) i nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych osób. Wystrzeliłaś kobietko jak z armaty z tą kontrolą zarządczą. Kupy się to nie trzymało, ale w kolejnych komentarzach znowu radnym podpowiem, jakie pani błędy w tej wypowiedzi popełniła. Proszę nie myśleć, że Wierzbica bezmózgowcami stoi. To, że radni są tacy jacy są wcale nie oznacza, że to kres możliwości mieszkańców naszej gminy.
  Życzę w Nowym Roku więcej rozsądku, poszanowania mieszkańców naszej gminy, no i zdrowia, bo rozumu pewnie nikomu tam nie przybędzie.

 • Gość - gość

  W odpowiedzi na: Gość - GOŚĆ

  Z tego co się zorientowałem, koleżanka pani pełniącej obowiązki GOPS w Wierzbicy , czyli księgowa MOPS w Radomiu też jest bezrobotna .Za chwilkę struktura zatrudnienia w GOPS w Wierzbicy się znacznie powiększy. Pani Janiszek musi mieć dział prawny , prężną księgowość bo lubi wydawać kasę tyle ,że nie swoja . Poczytajcie protokoły pokontrolne z czasów pani Janiszek w MOPS Radom . Wyjazdy do Francji , teczki KAZAR dla swoich . A i jeszcze jedno, słuchając nagrania z sesji to lepiej żeby w Wierzbicy bida była , bo panie będą miały pracę . 36 lat stażu w pomocy społecznej pani pełniącej obowiązki .:)
  A na koniec taka mała informacja , pracownicy UG zastanawiają się czy po kierownika GOPS pracuje właśnie w GOPS czy w UG , bo tam przesiedzi i spiskuje przeciw swoim pracownikom .Brawo więcej takich pań , które pracują na negatywną kampanię wójta. Uważam , że ten pan już dawno powinien spakować mandżur i wrócić do Zalesić .Popis kompetencji , wiedzy i wiele lat w powiecie.Nawet nauczycieli nie potrafił uciszyć , bo myślał, że wszyscy pracują na tym samym statucie .

 • Gość - Federacja.Socjalnych

  Oświadczenie dla mieszkańców Wierzbicy

  Sytuacja pracowników w Wierzbicy została podczas ostatnich rozmów Zarządu Federacji określona jako priorytetowa. Oznacza to, że zaangażujemy WSZYSTKIE dostępne środki i siły w działania na rzecz pracowników GOPS. Jeśli włodarze gminy nie podejmą dialogu a pracodawca nie zobowiąże się do przestrzegania praw i wolności związkowych - nasze dalsze kroki będą adekwatne i nastąpi mobilizacja wszystkich pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz pozostałych służb pomocowych w Polsce, w tym w ramach naszych porozumień związkowych. Skala sytuacji w Państwa gminie (a działamy w kilkudziesięciu gminach w Polsce, mamy możliwość i rozmawiamy z pracodawcami oraz włodarzami w wielu innych miejscach w Polsce, widzieliśmy naprawdę wiele) - przerosła nasze najśmielsze wyobrażenia. Jest to ostatni moment na opamiętanie się i porozumienie. Zapewniamy, że wola porozumienia jest po stronie pracowniczej, ale nie pozwolimy by rozmowy toczyły się w sytuacji zagrożenia miejsc pracy osób zatrudnionych w GOPS oraz straszenia "nielegalnością strajku". Nie przywykliśmy też do braku rzeczywistego dialogu oraz postawy "po nas choćby potop", która jest prezentowana. Przypominamy, że pomoc społeczna istnieje dla mieszkańców i to mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Niewyobrażana jest więc dla nas sytuacja by na szali własnych dążeń związanych z działaniami wobec pracowników móc postawić dobro społeczności lokalnej.

  Oczekujemy rozmów, które zakończą się wypracowaniem porozumienia już w przyszłym tygodniu.

  PFZPSiPS
  http://federacja-socjalnych.pl/aktualnosci/318-trwa-strajk-w-wierzbicy

 • Gość - koleżanka

  coś niebywałego, jestem zszokowana poziomem dyskusji, a wypowiedź pani kierownik pogrąża ją jako przedstawiciela pomocy społecznej bo jak można o chorych i niepełnosprawnych mówić że im rozumu nie przybędzie i Wójt tego spokojnie słucha.............poza tym oświadczenia o których pani kierownik mówi sa wymagane przez ustawodawcę, a pracowni jest zobowiazany zebrać niezbędną dokumentację by ustalić sytuację rodziny, bo skąd niby ma czerpać wiedzę jak nie z dokumentów, a tak na marginesie kto składał na rodzinne czy dodatek mieszkaniowy to tam jest jeszcze wiecej, nikt na gębę zasiłku nie dostanie. Pani kierownik, mierzy swoje sukcesy w GOPS brakiem skarg od miesiąca, a sama wymalowała skargę na radnego czarneckiego i nasłała policję na jego żonę. jest bardzo pewna siebie a wójt ją w tym utwierdza, czują się bezkarni, nawet jak pozwaniaja pracowników niezgodnie z prawem to sąd zasądzi dla nich niemałe odszkodowania, ale oni sie tym nie przejmuja bo zapłacą nie ze swojej kieszeni tylko z budzetu gminy.
  Pan przewodniczący ma bliskie relacje z kierownikiem prokuratury i sie tego nie wstydzi, czy macie jeszcze jakieś wątpliwości kto w tym wszystkim od chyba 2 lat próbował walczyć.......a ludzie mieli klapki na oczach, a dziewczyny na odwagę i strajk i sprzeciw, za uczciwość i dobre serce nie powinny tracić pracy tylko zostać docenione. A jeśli w budżecie brak kasy na podwyżki to choć krzta szacunku i uznania ze strony wójta i pani kierownik. Tu nie radom, nie te realia i możliwości. a Oszczędności to gdzie wy ich szukacie - w ograniczeniu pomocy dla ludzi, a zwiększeniu obsługi ksiegowej - na prawdę opamiętajcie się.

 • Gość - ona

  Ludzie co wy tak sie upier...... pana Duliasa trzeba bylo glosowac na Mysliwca ten by nie zatrudnial przy****sow i dalej trzymal Czarnecka ludzie ktorzy tu kometuja chyba w lape dostaly wielu mieszkancow gminy wie dobrze co dzialo sie w gopsie 150 zl przyznane przez pania kierownik to pieniadze ktorymi mozna by se dup.... utrzec a dla tych z podsklepu kasiurka zawsze sie znajduje i to nie 150 zl wiec ludzie o czym wy piszecie tu trzeba nowych pracownikow ktorzy mysla o ludziach zyjacych w ubustwie a nie o pijoczkach i dawajac im na alkohol moze sie myle ale w naszej gminie jak o gopsie dzieje sie zle ciagle sadzenie sie miedzy soba to wstyd dla naszej gminy pozdrawiam i mam nadzieje ze bedzie lepiej

Komentuj jako gość

Attachments

Udostępnij:
0