Mieszkańcy wybrali siłownię zewnętrzną - fundusz sołecki 2017

We środę 14 września 2016 roku odbyło się zebranie wiejskie, na którym dokonano wyboru zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2017 rok. Pierwszy w historii fundusz sołecki dla Osiedla zagospodarowany.

​Poniżej tabela ze zgłoszonymi zadaniami i wyniki głosowania.

Nazwa zadania
Przewidywany koszt realizacji w zł Zgłaszający zadanie Decyzja zebranych
​Wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy małej szkole podstawowej lub windy ​brak ​Marek Matejski ​Zadanie ostatecznie wycofane przez zgłaszającego ze względu na zbyt wysoki koszt realizacji
​Drogowskazy z nazwą ulicy (zmiana patrona)
​1 000​Marek Matejski

​NIE
​Dofinansowanie biblioteki (na nowości wydawnicze)​2 000​Marek Matejski

​NIE
​Usprawnienie działania fontanny​3 000​Marek Matejski​NIE
​Siłownia zewnętrzna​32 006,50​Damian Czarnecki​TAK
​Progi zwalniające na Krasickiego​16 000​Rafał Ruzik​NIE
​Śmietnik przy małej szkole​10 000​Teresa Utkowska​NIE

​Zgodnie z powyższą tabelą, zgromadzeni na zebraniu wiejskim mieszkańcy zdecydowali o wpisaniu na listę zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2017 rok siłownię zewnętrzną. Siłownia ma być zlokalizowana w parku.

Biorą udział w konwersacji

 • Gość - mieszkaniec

  Brawa dla p.Tomka i radnych że tak bardzo dobrze działają na osiedlu. Gratuluje!!!

 • Gość - Jan

  A skąd taki koszt 32 006,50?

 • W odpowiedzi na: Gość - Jan

  To tylko przewidywany koszt, dopiero rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie siłowni pozwoli nam poznać koszt ostateczny. Rozstrzygnięcia mogą być różne, Analizując różne z terenu kraju można dostrzec, że oferty na siłownie mogą wynosić od np. 24 do 40 tys. zł za to samo zadanie. Różnice mogą być znaczne.

  32006,50 to maksymalna kwota funduszu sołeckiego wyznaczana na podstawie wskazanych w ustawie współczynników.

 • Gość - jan

  W odpowiedzi na: Tomasz Ziółczyński

  Czyli mówiąc po Polsku są to środki jakie ewentualnie zamierza się przeznaczyć na tą inwestycję z funduszu sołeckiego ( fundusz sołecki po wierzbicku? - bez obrażania ]

 • Gość - Agness

  Brawo dla P.Czarneckiego i reszty za troske o wandali i pieniądze wyrzucone w bloto....

 • Gość - justyna

  Droga Agness siłownia to nie żadna troska o wandali, może to właśnie dzięki niej Ci owi wandale będą mieli gdzie "ćwiczyć masę" zamiast przesiadywania przed barem czy na murku parku , jak również opuszczą dziecięcy zniszczony plac zabaw. Takie inwestycje jak siłownia są potrzebne nam mieszkańcom choćby ze względów zdrowotnych , jak również rekreacyjnych. Ogólnie cała Wierzbica wymaga renowacji, ale to nie zadanie dla sołtysa, a dla pana wójta, który niestety nie staje na wysokości zadania, zasłaniając się stale brakiem funduszy. Ja bije "barwo panu Czarneckiemu i reszcie", że pieniądze nie przepadną, tylko będą służyły właśnie nam mieszkańcom osiedla.

 • Gość - Iga

  A co z placami zabaw popsute zniszczone brudny piach syf jak dziecko ma tam biegac 1 zamkniety drugo zniszczony co ja mam robić z dzieckiem spaceroać po alejkach? Tragedia :(

 • W odpowiedzi na: Gość - Iga

  Nie jesteśmy osamotnieni w ocenie tego co się dzieje. W zasadzie w każdej rozmowie zahaczającej o place zabaw rodzice wyrażają swoje rozczarowanie kolejnymi miesiącami (niedługo stuknie chyba dwa lata) w których plac zabaw przy małej szkole jest zamknięty, a jego degradacja postępuje.

  To samo dotyczy brudnego, zużytego placu zabaw w parku.

  To samo dotyczy placu zabaw w Rudzie Wielkiej.

  Niestety wójt Zdzisław Dulias nie decyduje się na poprawę bieżącego stanu tych obiektów. W budżecie 2015 roku nie przewidziano pieniędzy na ten cel, w tym roku jak widać również.

  Pozdrawiam

 • Gość - ktoś

  Oto przykład tego co myślą i pisza o naszym wójcie, a on ciagle brnie, za nasze pieniądze tylko po to aby załatwić swoje interesy, gdzieś ma mieszkańców, place zabaw itp. chciałby za sołeckie coś sfinansować, zeby gminne zaoszczędzić np. na fundowanie nagród rowerów itp. I piszą że nagrodę ufundował wójt, a co wyjął ze swoich, nie sądzę -wyjął budżetu, a skoro tak to nie powinna być nagroda wójta tylko mieszkańców gminy. to taka moja refleksja na szybko. jak to się człowiek umie podpisać nie pod swoimi zasługami.
  Poniższy wpis wskazuje że ewidentnie zaczerpnął nie te wzorce do postepowania co trzeba. To sie musi zmienić, Wierzbica czeka na dobrą zmianę................cokolwiek to znaczy, ale kazda będzie lepsza od tego co jest

  Arogancja władzy - kolejny odcinek

  Wczoraj wrzucałam tutaj posta Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej podsumowującego sytuację w Wierzbicy. Czyli nielegalne zwalnianie pracownic, długa sądowa batalia o swoje prawa, zatrudnianie na śmieciówkach w GOPS przez władzę, wiernopoddańcze listy, wreszcie atak na działaczki związkowe przez przedstawiciela innego związku zawodowego (hańba!).
  Co jest znaczące to brak chęci władz gminy do rozmowy i kompromisowego zażegnania konfliktu. Pan wójt, Zdzisław Dulias woli uciekać od odpowiedzialności i chętnych do dialogu działaczek związkowych.
  Właściwie to czuję coraz większy niesmak, tym bardziej, że z okazji obchodów Radomskiego Czerwca 76 wpadła mi w ręce okolicznościowa gazetka twojradom.pl z, a jakże, wypowiedzią pana Duliasa wspominającego tamte wydarzenia.
  Cóż ma do powiedzenia pan wójt?
  „Miałem to szczęście, ze jako 15-letni chłopak uczestniczyłem w tych wydarzeniach. (...) Wraz z innymi uczestnikami siedzieliśmy, obserwowaliśmy, co się dzieje, wszyscy oczekiwali przyjścia I Sekretarza. Okazało się jednak, że ten Sekretarz uciekł tylnym wyjściem i wtedy się zaczęło plądrowanie sklepów, podpalanie budynku, wyrzucanie przez okna dywanów czy biurek."
  Pan wójt był świadkiem jak Sekretarz, przedstawiciel władzy tchórzliwie uciekł przed radomskimi pracownikami. Szkoda, że nie wyciągnął ze swoich doświadczeń żadnych wniosków.
  Ale spójrzmy dalej.
  "Nie wyobrażam sobie, żeby obecnie mogło dojść do czegoś takiego. Żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości."
  Niewątpliwie (na pana wójta szczęście).
  "Kiedyś nie było tak łatwo, szukaliśmy rozwiązań na miejscu, dzisiaj ludzie opuszczają kraj i jadą na obczyznę, gdzie pracują."
  Dzisiaj też nie jest łatwo. Szczególnie jak jest się nielegalnie zwalnianym i szykanowanym. Ale pewnie jak się siedzi na ciepłym stołku to wszystko wydaje się proste.
  Część ludzi wyjeżdża (trudno ich za to winić), ale inna część zaczyna sama się organizować aby zmienić rzeczywistość wokół siebie. To się właśnie teraz dzieje w Wierzbicy. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja, ja w każdym razie życzę mieszkańcom Wierzbicy szczęścia.

  Link do wypowiedzi Zdzisława Duliasa:
  Znani radomianie o wydarzeniach Czerwca '76 | TwojRadom.pl [http://twojradom.pl/artykul/znani-radomianie-o-wydarzeniach-czerwca-76/53560&h=laqhztnx-&enc=azo61rzomoj2yoz8iucmacc1gteji0y6noogsbublaqp5t-kxqbzr_f8sexvs2w3ifiek8djhn_hiw9i7iitejq88me1bro23koqpcexl9hlqraovwcmekjqgglmdafc157os6rckcygkc1d_bkofzirtyfrg5nwwbxpienozymg3qm8-fuoxkwxyqkfhzdovomvle_fhswjpnjzobaurgfk&s=1_green]
  Twój Radom , Historia, Protesty radomskich robotników to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Radomia, a zdaniem wielu także i Polski. Gdyby nie wys
  twojradom.pl

 • Gość - Slawek

  Dziś nasi zieloni bawią się w Klwatace Królewskiej gm.Gozd na dozynkach powiatowych. Pogoda jak widać im dopisała jak nigdy! Jakia mają władze taką i pogodę. Ciekawe czy Dzidzuś kanadyjke sobie wziol!!!

 • Gość - mieszkaniec

  W Wierzbicy trzeba najpierw zmienić ludzi !!! PANiusie najpierw puszczają psy i zmieniają piasek dla kotka w piaskownicy, a potem się dziwią że dzieci nie mają się gdzie bawić. Ludzie zacznijcie o to dbać wszyscy to my za to płacimy. CZAS SKOŃCZYĆ Z TĄ PATOLOGIĄ I PRZYMYKANIEM OCZU NA NISZCZENIE NASZEGO MIENIA!!! Inaczej nigdy nic nie będzie w Wierzbicy. Dulias Wam tego nie zniszczył tylko wy sami, sąsiedzi albo dzieci. Może lepiej byłby zacząć od monitoringu gminy a dopiero robić inwestycje bo szkoda pieniędzy.

 • Gość - Basia.....czy .....

  A na dołku mamy wszystko super piękne chodniki supr slamsy piękny park i monitoring w bramie co filmuje wszystko i nawet dodaje komentarze na temat każdego ....Taka nasza telewizja...

 • Gość - gostek

  Pan/i/ ANGESS: Sadząc po Twoim wpisie mam wrażenie, że Ty nie jesteś wandalem. A już poważnie - rusz trochę tyłek w nieodległe rejony, a ujrzysz fajne plenerowe siłownie, które naprawdę pożytecznie służą mieszkańcom i nie są niszczone. Tak więc życzę więcej optymizmu - POZDRO. Ale jeszcze zapomniałem: Jeżeli masz fajny własny pomysł, to czemu go nie zgłosiłeś/aś/ na zebraniu. Cóż, skoro czas nie pozwolił, to podziel się swoimi pomysłami jako anonim na tymże forum.

 • Gość - AGA....

  A NA RYNKU TRAGEDIA U KAMERY W BRAMIE ZAKLEJONE OKNA JAK TERAZ NAGRYWA PEWNIE SZYKUJE LEPSZY MONITORING Z GŁOSEM MOŻE DOCZEKAMY SIĘ TELEWIZJI WIERZBICKIEJ MAMY JUŻ KAMERĘ ,TAŚMĘ NA PRZECIWKO NO I JESZCZE REDAKTORA ŚLEDCZEGO PANA R.............KTÓRY WIE WSZYSTKO O WSZYSTKICH PILNUJE KAŻDEGO TYLKO NIE SIEBIE .

 • Gość - Jan

  Art. 40. 1. Zamawiający wszczyna postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, zamieszczając ogłoszenie
  o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej. (ustawa Prawo zamówień publicnych)

 • Gość - karo5

  ....... i art.40 ust. 2 - dotyczy zamówień poniżej progu . Takim zamówieniem jest zadanie, o którym mowa. Zatkało kakało?

 • Gość - Jan

  W odpowiedzi na: Gość - karo5

  Widzę, że mamy problemy z czytaniem ze zrozumieniem :o art. 40. 2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, (poniżej progów Unijnych) zamawiający zamieszcza ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych (to dodatkowy obowiązek obok tego wymienionego w ust. 1)

 • Gość - Jan

  Ponieważ na stronie internetowej Urzędu Gminy Wierzbica ukazała się informacja o otwarciu ofert na zamówienie publiczne na zadanie pn. Doposażenie pracowni szkolnych w ramach projektu „Moim celem moja przyszłość” spróbujmy ocenić złożone oferty zgodnie kryteriami oceny ofert zawartymi w SIWZ (strona 12 SIWZ). Dla oceny przyjmijmy (wobec braku na chwilę obecną innych informacji), że wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych dla oferenta 1 wynosi >40% dla oferenta 2 wynosi 30% a dla oferenta 3 wynosi 20%
  Przetarg wygrywa:
  część I oferta 2 uzyskała 80 punktów (tylko oferent 2 złożył ofertę na część I) z ceną 67.760,36zł,
  część II oferta 1 uzyskała 94 punkty z ceną 166.488,62zł
  część III oferta 2 uzyskała 80 punktów ( tylko oferent 2 złożył ofertę na część III) z ceną 2.627,86
  Oczywiście możemy próbować odrzucić ofertę nr 1 argumentując, że cena przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na zadanie (157.179,00zł) i wtedy wygrała by oferta 2 z ceną 136.764,85zł ale powodzenie takiej operacji jest mało prawdopodobne.
  Wg prawidłowego, (tj. zgodnego z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych i przepisów do niej wykonawczych) wyliczenia punktacji za cenę
  Przetarg wygrywa:
  część I oferta 2 uzyskała 70 punktów (tylko oferent 2 złożył ofertę na część I) z ceną 67.760,36zł,
  część II oferta 3 uzyskała 70 punktów z ceną 34.034,00zł
  część III oferta 2 uzyskała 80 punktów ( tylko oferent 2 złożył ofertę na część III) z ceną 2.627,86zł

Komentuj jako gość

Attachments

Udostępnij:
0