Głosowanie po Wierzbicku, czyli zebranie w sołectwie Wierzbica - Osada

8 września 2016 roku w remizie strażackiej OSP Wierzbica odbyło się zebranie wiejskie w sprawie przyjęcia zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego. Poniżej krótka informacja o zadaniach zgłoszonych do realizacji w ramach tego funduszu.

Czytaj dalej
8596 odsłon
31 komentarze

Dożynki - Wierzbica 2016

​Niewielka galeria z obchodów dla zainteresowanych{2jtoolbox gallery id:5}
Czytaj dalej
11056 odsłon
3 komentarze

Wygląda na to, że będziemy mieli spokój z farmami wiatrowymi

Elektrownię wiatrową będzie można postawić w odległości nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości (wraz z wirnikiem i łopatami) od zabudowań mieszkalnych i mieszanych, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa oraz obszarów szczególnie cennych z przyrodniczego punktu widzenia (np. parków narodowych czy krajobrazowych i rezerwatów). 

W przypadku elektrowni wiatrowych, które miały powstać na terenie naszej gminy, inwestor musiałby zachować odległość ok. 2km od zabudowań co w zasadzie wyklucza powstanie farm wiatrowych.

Czytaj dalej
6622 odsłon
1 komentarz

Zanim zrozumiesz - relacja z premiery

Dziś w radomskim kinie Helios miała miejsce premiera filmu Zanim zrozumiesz. To film edukacyjny związany z profilaktyką uzależnień, zrealizowany w Wierzbicy. Autorami scenariusza byli ks. Krzysztof Bochniak i Anna Różycka, która jest także reżyserem tego filmu. Aktorzy to uczniowie i absolwencie gimnazjum w Wierzbicy.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
25821 odsłon
7 komentarze

Bezdomne zwierzęta z gminy Wierzbica trafią do schroniska w Radysach

Radni przyjęli program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt. Ograniczeniem populacji w szczególności psów i kotów, oraz opieką weterynaryjną zwierząt biorących udział w zdarzeniach drogowych będzie realizował Gabinet Weterynaryjny w Wierzbicy, ul. Staszica 22.

Bezdomne psy trafią do schroniska w Radysach na Mazurach, które jak powiedziano radnym zaoferowało najniższą cenę. O schronisku w Radysach powstał reportaż p.t. "Schowaj tę kamerę, bo ci wyj...e zaraz!". Awantura pod zapuszczonym schroniskiem - zrealizowany przez TVN. Link w dalszej części materiału.


Oznaczone w:
Czytaj dalej
13931 odsłon
5 komentarze