II Dekanalna Droga Krzyżowa - Dąbrówka Warszawska 2016

Pierwszą częścią uroczystości była uroczysta msza św. sprawowana przez księdza Bogdana wraz z ks. Krzysztofem Bochniakiem (Wierzbica) oraz pochodzącym z Dąbrówki ks. Józefem, obecnie emerytem. 

Organizatorami II Dekanalnej Drogi Krzyżowej byli ks. dziekan Jan Chodelski, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa, ks. Bogdan Siurnik, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza w Dąbrówce Warszawskiej oraz Jerzy Wiśniewski z parafii w Wierzbicy.

Zebrani udali się później na Drogę Krzyżową, której stacje położone są w sąsiadującym z kościołem lesie. Rozważania, przygotowane przez ks. Krzysztofa czytała młodzież z Wierzbicy, zaś dzieci z Koła Misyjnego (pod opieką s. Wiesławy Kasackiej) przygotowały muzyczne komentarze rozważań. W drodze między stacjami śpiew prowadziła grupa muzyczna z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Mirowa, z która zapewniła także oprawę muzyczną liturgii.

Uroczystości zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz koronka do Miłosierdzia Bożego, prowadzona przez naszego Mateusza Lisa, rozważania czytał Michał Gajewski. Obaj z parafii w Mirowie.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia:Poniżej film nakręcony przez Michała Gajewskiego z parafii w Mirowie, tam także więcej nagrań prkmirow.pl - zapraszam.

Biorą udział w konwersacji

Komentuj jako gość

Attachments

Udostępnij:
0