Bezdomne zwierzęta z gminy Wierzbica trafią do schroniska w Radysach

Radni przyjęli program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt. Ograniczeniem populacji w szczególności psów i kotów, oraz opieką weterynaryjną zwierząt biorących udział w zdarzeniach drogowych będzie realizował Gabinet Weterynaryjny w Wierzbicy, ul. Staszica 22.

Bezdomne psy trafią do schroniska w Radysach na Mazurach, które jak powiedziano radnym zaoferowało najniższą cenę. O schronisku w Radysach powstał reportaż p.t. "Schowaj tę kamerę, bo ci wyj...e zaraz!". Awantura pod zapuszczonym schroniskiem - zrealizowany przez TVN. Link w dalszej części materiału.


Kadr z materiału TVN, kliknij aby obejrzeć na stronie TVN

Biorą udział w konwersacji

 • Gość - Babunia

  Panie Sołtysie jest o wiele większy problem niż pieski.Osiedlowe ptaszki zwane Kawkami robią kupkę na bereciki wypoczywającym na ławeczkach.

 • Gość - miki

  W odpowiedzi na: Gość - Babunia

  bezdomne psy trzeba wyłapywać, widząc ten reportaż zastanawiam się co z nimi będzie bo usypiać to jedno a męczyć to drugie.

 • Gość - Michał

  W odpowiedzi na: Gość - Babunia

  Pani Babuniu, o wiele większy problem to np. głodne dzieci czy zagrożenie terrorystyczne. Kawki to kawki, są wszędzie. Jeszcze nikogo nie pogryzły... jak np. bezpańskie psy. Skoro Babunia ma berecik, to Babunia jest zabezpieczona przed strasznymi kawkami.

 • Gość - Paweł

  Kiedyś kawki przeganiali strażacy wodą. Nawet przez park spokojnie przejść niebyło można.Teraz znowu ich sie tyla na lęgło że nawet na balkon nic wystawić nie można.W ubiegłym tygodniu wystawiłem garnek na balkon.Pokrywkę te szkodniki zwaliły ,dobrze że zupy było dużo bo by garnek ze żarły.Może nasz nowy sołtys coś na te szkodniki zaradzi.Z góry dziękuję i wyrazy szacunku.

 • Gość - Joanna

  Zastanawiam się czemu pomimo takiego udokumentowanego okrucieństwa nasz gmina nadal ma umowę z tą mordownią. Czy naprawdę niska stawka za psa to priorytet? dziwne, że opłaca im się przyjechać po psa ponad 330 km w jedna stronę. Ktoś w ogóle sprawdza czy te psiaki tam dojadą? A co z cierpieniem tych zwierząt przecież to ludzie zgotowali im taki los, naprawdę nie ma innego schroniska?

Komentuj jako gość

Attachments

Udostępnij:
0