Hańba nam, a może wam?

Powyższe zdjęcie pochodzi z naszych dożynek. Z kolei dożynki Powiatowo - Gminne tym razem odbyły się w gminie Gózd. Mam nadzieję, że się udały, a organizatorzy i mieszkańcy są zadowoleni. Niestety, wygląda mi na to, że wierzbicki akcent w tej imprezie nie jest powodem do dumy.

Czytaj dalej
14792 odsłon
101 komentarze

Inna strona dożynek

​W poprzednim wpisie dotyczącym dożynek, który można znaleźć klikając tutaj, odnajdziemy tradycyjny jak na obecne czasy sposób ich obchodzenia. Przekazu tego nie warto było zakłócać. Stąd też niniejszy tekst. Jakoby w separacji, a jednak stanowiący uzupełnienie tamtego. 

Czytaj dalej
8394 odsłon
23 komentarze

Czy w gminie państwa o ponad 1000-letniej historii muszą obowiązywać standardy trzeciego świata?

​Do Przewodniczącego Rady Gminy Wierzbica, ale także i Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa wpłynęło pismo informujące o rzeczywistym przebiegu zebrania w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2016 rok odbytego 30 sierpnia tego roku. Dlaczego o rzeczywistym? Jak już pisaliśmy, okazało się, że protokół z tego zebrania opisuje jego przebieg w sposób inny niż to miało miejsce w rzeczywistości.

Czytaj dalej
92526 odsłon
8 komentarze

Przecinanie wrzodu - sprawa funduszu sołeckiego w Wierzbicy

Jakiś czas temu informowaliśmy o przebiegu zebrania sołeckiego z 30 sierpnia, którego celem było przeznaczenie środków funduszu sołeckiego na 2016 rok. Uczestnicy zapewne pamiętają jego przebieg. Pozostali, którzy nie mieli okazji przeczytać naszej relacji, mogą to zrobić teraz, klikając tutaj.

Czytaj dalej
84893 odsłon
4 komentarze