Mieszkaniec Wierzbicy, poza tym - zwyczajny człowiek :)

Ogłoszenie o przetargu na termomodernizację - Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "RAZEM"

Czytaj dalej
4481 odsłon
5 komentarze

Hańba nam, a może wam?

Powyższe zdjęcie pochodzi z naszych dożynek. Z kolei dożynki Powiatowo - Gminne tym razem odbyły się w gminie Gózd. Mam nadzieję, że się udały, a organizatorzy i mieszkańcy są zadowoleni. Niestety, wygląda mi na to, że wierzbicki akcent w tej imprezie nie jest powodem do dumy.

Czytaj dalej
14857 odsłon
101 komentarze

Mieszkańcy wybrali siłownię zewnętrzną - fundusz sołecki 2017

We środę 14 września 2016 roku odbyło się zebranie wiejskie, na którym dokonano wyboru zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na 2017 rok. Pierwszy w historii fundusz sołecki dla Osiedla zagospodarowany.

Czytaj dalej
9046 odsłon
18 komentarze

Głosowanie po Wierzbicku, czyli zebranie w sołectwie Wierzbica - Osada

8 września 2016 roku w remizie strażackiej OSP Wierzbica odbyło się zebranie wiejskie w sprawie przyjęcia zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego. Poniżej krótka informacja o zadaniach zgłoszonych do realizacji w ramach tego funduszu.

Czytaj dalej
8622 odsłon
31 komentarze

Inna strona dożynek

​W poprzednim wpisie dotyczącym dożynek, który można znaleźć klikając tutaj, odnajdziemy tradycyjny jak na obecne czasy sposób ich obchodzenia. Przekazu tego nie warto było zakłócać. Stąd też niniejszy tekst. Jakoby w separacji, a jednak stanowiący uzupełnienie tamtego. 

Czytaj dalej
8431 odsłon
23 komentarze

Dożynki - Wierzbica 2016

​Niewielka galeria z obchodów dla zainteresowanych{2jtoolbox gallery id:5}
Czytaj dalej
11105 odsłon
3 komentarze

Wygląda na to, że będziemy mieli spokój z farmami wiatrowymi

Elektrownię wiatrową będzie można postawić w odległości nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości (wraz z wirnikiem i łopatami) od zabudowań mieszkalnych i mieszanych, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa oraz obszarów szczególnie cennych z przyrodniczego punktu widzenia (np. parków narodowych czy krajobrazowych i rezerwatów). 

W przypadku elektrowni wiatrowych, które miały powstać na terenie naszej gminy, inwestor musiałby zachować odległość ok. 2km od zabudowań co w zasadzie wyklucza powstanie farm wiatrowych.

Czytaj dalej
6633 odsłon
1 komentarz

Zanim zrozumiesz - relacja z premiery

Dziś w radomskim kinie Helios miała miejsce premiera filmu Zanim zrozumiesz. To film edukacyjny związany z profilaktyką uzależnień, zrealizowany w Wierzbicy. Autorami scenariusza byli ks. Krzysztof Bochniak i Anna Różycka, która jest także reżyserem tego filmu. Aktorzy to uczniowie i absolwencie gimnazjum w Wierzbicy.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
25851 odsłon
7 komentarze

Bezdomne zwierzęta z gminy Wierzbica trafią do schroniska w Radysach

Radni przyjęli program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt. Ograniczeniem populacji w szczególności psów i kotów, oraz opieką weterynaryjną zwierząt biorących udział w zdarzeniach drogowych będzie realizował Gabinet Weterynaryjny w Wierzbicy, ul. Staszica 22.

Bezdomne psy trafią do schroniska w Radysach na Mazurach, które jak powiedziano radnym zaoferowało najniższą cenę. O schronisku w Radysach powstał reportaż p.t. "Schowaj tę kamerę, bo ci wyj...e zaraz!". Awantura pod zapuszczonym schroniskiem - zrealizowany przez TVN. Link w dalszej części materiału.


Oznaczone w:
Czytaj dalej
13943 odsłon
5 komentarze

System Uwag i Sugestii

Istnienie sołectwa Wierzbica Osiedle utworzonego z inicjatywy radnego Damiana Czarneckiego i autora tego wpisu jest już faktem. Czas więc przy tej okazji zająć się jego sprawami. Serwis wirzbica24.pl z początkiem maja zyskuje nową funkcjonalność. Uruchomiony został System Uwag i Sugestii (SUS) - tak go nazwaliśmy - a jego wprowadzenie jest zalążkiem tego o czym mówiliśmy w kampanii wyborczej blisko dwa lata temu. Pokazujemy na czym mógłby on polegać i jak mogłaby wyglądać komunikacja z mieszkańcami. Jego rozbudowaną formę zachowujemy jednak na później.
Czytaj dalej
20948 odsłon
0 komentarze

Szykuje się zmiana nazwy ulicy Janka Krasickiego

Parlament dał rok na zmianę nazw polskich placów, ulic i budynków użyteczności publicznej związanych z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym. Senatorowie przyjęli w piątek 29 kwietnia ustawę w kształcie zatwierdzonym przez Sejm.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
15890 odsłon
9 komentarze

Wybory sołtysa i rady sołeckiej Osiedla

We środę 6 kwietnia, odbyły się pierwsze wybory sołtysa i rady sołeckiej dla nowego sołectwa Osiedle Wierzbica. Poniżej wyniki wyborów przeprowadzonych w trybie tajnym.

Czytaj dalej
15784 odsłon
3 komentarze

II Dekanalna Droga Krzyżowa - Dąbrówka Warszawska 2016

Pierwszą częścią uroczystości była uroczysta msza św. sprawowana przez księdza Bogdana wraz z ks. Krzysztofem Bochniakiem (Wierzbica) oraz pochodzącym z Dąbrówki ks. Józefem, obecnie emerytem. 

Czytaj dalej
21941 odsłon
1 komentarz

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Wierzbica 2016 - zaproszenie

Czytaj dalej
26056 odsłon
4 komentarze

Sesja nadzwyczajna w związku ze strajkiem w GOPS

7 stycznia 2016 roku, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Wierzbica. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Czytaj dalej
54116 odsłon
94 komentarze

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu radomskiego

Obowiązek organizacji nieodpłatnych porad prawnych nałożyła na powiaty ustawa. Środki na pokrycie tych działań zostaną przekazane powiatom z budżetu właściwego wojewody. Gmina przekazuje powiatowi pomieszczenie na ten cel, a Rada zwalnia z opłat z tym związanych.

Oznaczone w:
Czytaj dalej
32307 odsłon
0 komentarze

Strajk GOPS w Wierzbicy

Informację o strajku przedstawiła na wniosek części radnych Pełniąca Obowiązki Kierownika GOPS Halina Janiszek (na zdjęciu). Szczegóły poniżej.

Czytaj dalej
58749 odsłon
47 komentarze

Sekretarz Gminy Renata Leśniewska i Wójt Gminy Zdzisław Dulias - skargi na działalność

​Na zdjęciu Renata Leśniewska - Sekretarz Gminy Wierzbica, druga osoba po wójcie - objęła to stanowisko wkrótce po ubiegłorocznych wyborach (2014) powołana przez świeżo wybranego wójta - Zdzisława Duliasa. Przedstawiamy jedną ze spraw, która jest naszym zdaniem bardzo istotna.

Czytaj dalej
34387 odsłon
26 komentarze

TAK w sprawie utworzenie sołectwa - drugi krok za nami

​Winny jestem informację o tym, ze mieszkańcy zebrani w sprawie konsultacji dotyczących zniesienia Osiedla i powołania na tym obszarze sołectwa wyrazili poparcie dla tych działań.

Czytaj dalej
29225 odsłon
2 komentarze

Czy w gminie państwa o ponad 1000-letniej historii muszą obowiązywać standardy trzeciego świata?

​Do Przewodniczącego Rady Gminy Wierzbica, ale także i Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa wpłynęło pismo informujące o rzeczywistym przebiegu zebrania w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2016 rok odbytego 30 sierpnia tego roku. Dlaczego o rzeczywistym? Jak już pisaliśmy, okazało się, że protokół z tego zebrania opisuje jego przebieg w sposób inny niż to miało miejsce w rzeczywistości.

Czytaj dalej
92536 odsłon
8 komentarze